GRUPA I

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

GRUPA I

NAUCZYCIELKI: LUCYNA HARRISON-WÓJCICKA I KATARZYNA GROCHOWSKA

 Drodzy Rodzice

1 września Wasze pociechy przyjdą do przedszkola. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad noszenia maseczki oraz dezynfekowania dłoni. Prosimy, aby do przedszkola z dzieckiem wchodził jeden rodzic. Kierował się do szatni, a następnie pomoc nauczyciela w obecności rodzica zaprowadzi do sali na parterze. Prosimy o krótkie pożegnania, tak by innym rodzicom także umożliwić pożegnanie ze swoim dzieckiem. Rodzice dzieci 3 letnich wyjątkowo przez dwa tygodnie będą odprowadzać swoje pociechy do sali. Pozostali rodzice z innych grup żegnają się z dzieckiem w przedsionku przedszkola.

Dyrektor Przedszkola Wioletta Król-Terelak

 

Drodzy Rodzice!

Bardzo cieszymy się, że Państwa dziecko będzie uczęszczało do naszego przedszkola. Doskonale zdajemy sobie sprawę
z tego, jak wielkim przeżyciem i dla dziecka i dla Rodziców jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące.

Dlatego pragniemy przekazać Państwu najistotniejsze informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021
w gr. I ("Maluszki"):

 

  1. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas radami i wskazówkami dotyczącymi adaptacji dziecka 3-letniego do przedszkola.

  2. Prosimy o przygotowanie dzieciom "Wyprawki przedszkolaka" (zmienne obuwie, odzież na zmianę i poduszkę przynosimy w dniu 01.09.20r. do przedszkola - zostawiamy wszystko w szatni, najlepiej podpisane). Każde dziecko w szatni gr. I będzie miało swoją szafkę z indywidualnym znaczkiem.

    Artykuły papiernicze dostarczamy do przedszkola w ciągu pierwszych dwóch tygodni września.

  3. Pragniemy poznać każde dziecko indywidualnie - jego potrzeby i upodobania. Dlatego prosimy o wypełnienie "Ankiety informacyjnej o dziecku". Podane przez Państwa informacje będą bardzo pomocne przy organizowaniu naszej pracy w przedszkolu.

ŻYCZYMY DZIECIOM, PAŃSTWU I SOBIE OWOCNEJ WSPÓŁPRACY!

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!

 

Nauczycielki gr. I:

mgr Katarzyna Grochowska

mgr Lucyna Harrison-Wójcicka

 

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

W pierwszym dniu prosimy o przyniesienie:

zmienne obuwie (kapcie zapinane na rzepy, najlepiej podpisane),

odzież na zmianę w podpisanym woreczku (majtki, rajstopy lub skarpetki, spodnie, bluzka),

mała poduszka (40/40cm) z ulubioną poszewką,

W kolejnych dwóch tygodniach:

chusteczki higieniczne w pudełku – 2 szt.,

blok techniczny z białymi kartkami – 2 szt.,

blok techniczny z kolorowymi kartkami- 1 szt.,

klej w sztyfcie,

kredki „Bambino” świecowe,

grube kredki ołówkowe „Bambino”,

bibuła- 1 dowolny kolor,

farby plakatowe,

 

Adaptacja dziecka 3-letniego do przedszkola

 

- SPRAWDZONE RADY I WSKAZÓWKI- :

 

1.Raz podjęta decyzja powinna być konsekwentnie realizowana. Rodzice muszą być przekonani, że pójście dziecka do przedszkola jest decyzją najlepszą zarówno dla nich, jak i dla niego. Jeżeli chcemy, żeby dziecko przyjęło naszą decyzję z ufnością, bezwzględnie nie możemy okazać mu naszego wahania i wątpliwości. Ciesz się z dzieckiem, że idzie do przedszkola!

2.Nastaw dziecko pozytywnie. Opowiadając dziecku o przedszkolu, mów tylko pozytywnie, np.: W przedszkolu jest dużo dzieci, które bawią się kolorowymi zabawkami. Jest tam bardzo wesoło i przyjemnie. Dobrze jest też powiedzieć dziecku, kto będzie je zaprowadzał do przedszkola, a kto odbierał. Ważne, by zawsze trzymać się ustalonego porządku.

3.Naucz dziecko samodzielności. Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu to duży stres, który narasta w przypadku, gdy dziecko jest mało samodzielne. Aby ten stres choć trochę zminimalizować, należy wcześniej zadbać, by dziecko (na miarę swoich możliwości) radziło sobie w takich sytuacjach, jak zgłaszanie potrzeb fizjologicznych, samoobsługa w toalecie, ubieranie i rozbieranie się, siedzenie podczas posiłku przy stole itp.

4.Nie wprowadzaj atmosfery pośpiechu, tylko czule, ale stanowczo pożegnaj się z dzieckiem. Nie jest wskazane przyprowadzanie dziecka do przedszkola w ostatniej chwili, gdyż pośpiech podczas rozbierania i zniecierpliwienie temu towarzyszące wprowadzają dziecko w stan niepokoju i pobudzenia. Pożegnanie z dzieckiem powinno być czułe, ale krótkie. Dobrze jest powiedzieć dziecku: Przyjdę po ciebie po leżakowaniu…Jak zjesz podwieczorek, będę na ciebie czekała w szatni. Bardzo ważne jest dotrzymywanie słowa, ponieważ daje ono dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zarazem pewność, że rodzic przyjdzie.

5. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu- jeśli zrobisz to choć jeden raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić. Dziecko ma prawo płakać. W ten sposób wyraża swój smutek, wyładowuje napięcie, jakie w nim narosło. Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata. Z reguły rozstania z ojcem są mniej bolesne.

6.Poświęć dziecku więcej czasu niż zwykle. Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu to trudny okres dla rodziców i dzieci. W rozmowie z dzieckiem należy położyć nacisk na jego samopoczucie w przedszkolu, relacje z kolegami, podejmowane zabawy oraz na zaradność życiową.

7.Przyzwyczajaj dziecko do przedszkola stopniowo. Małe dzieci szybko się męczą z powodu nadmiaru wrażeń i hałasu. Dlatego należy je przyzwyczajać stopniowo wydłużając czas pobytu.Jeżeli to możliwe, w pierwszych dniach dobrze jest odbierać dziecko po obiedzie.

8. Ubranie dziecka musi być wygodne, nie może sprawiać kłopotów. Należy unikać spodni na szelkach lub z trudnymi do odpięcia guzikami. Rękawy swetra lub bluzki muszą być łatwe do podciągania. Buty i kapcie najlepsze są bez wiązania lub zapinane na rzepy.

9. Pamiętaj – żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem i pochwałą :)

Jeśli coś cię niepokoi lub ciekawi najlepiej zapytaj nauczycielkę.Przede wszystkim jednak uwierz w swoje dziecko- na pewno sobie poradzi!