Dzieci nowoprzyjęte do przedszkola

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Wskazówki dla rodzica

 • PEWNOŚĆ – przedszkole to codzienność Twoja i dziecka. Dziecko musi o tym wiedzieć. Dlatego dobrze przemyśl decyzję o posłaniu dziecka do przedszkola i jeśli to zrobisz, bądź pewny swojej decyzji, konsekwentny i stanowczy.
 • NOBILITACJA – uczęszczanie do przedszkola oznacza, że dziecko staje się dojrzalsze. Mów o przedszkolu i osobach w nim pracujących z sympatią, buduj atmosferę zaufania i przyjaźni.
 • SAMODZIELNOŚĆ – należy ją wspierać, aby dziecko czuło się pewnie.
 • POŻEGNANIE – krótkie i serdeczne, może być z rytuałem pożegnalnym. Jeśli dziecku łatwiej rozstać się z tatą lub babcią i jest taka możliwość, warto z niej skorzystać.
 • UŚMIECH – sprawi, że dziecko poczuje się raźniej.
 • SŁOWNOŚĆ – jeśli coś dziecku obiecujemy, dotrzymujmy słowa, dzięki temu zwiększamy jego poczucie bezpieczeństwa.
 • RELAKS – po dniu spędzonym w przedszkolu dziecko potrzebuje spokoju i odpoczynku, bliskości i rozmowy z ukochanym rodzicem.
 • PAMIĄTKA Z DOMU – jeśli nie jest to niezgodne z zasadami panującymi w przedszkolu, przygotuj wraz z dzieckiem coś, co będzie dla niego łącznikiem między domem i przedszkolem, np. ulubiona zabawka, zdjęcie rodziny itd.
 • KSIĄŻECZKI – pozwolą dziecku zapoznać się z przedszkolem i panującymi w nim zasadami, a także słownictwem, które będzie słyszał w placówce.
 • PIOSENKI I WIERSZYKI – ich znajomość sprawi, że Twój malec nie będzie czuł się obco w nowym miejscu.
 • JASNE I PRZYSTĘPNE ODPOWIEDZI NA PYTANIA – przedszkole jest dla Twojego dziecka nowością, na pewno ma wiele pytań. Wysłuchaj ich i staraj się odpowiedzieć na nie konkretnie i prostymi słowami.
 • ROZMOWA – pracownicy przedszkola są dla dzieci, ale też dla Ciebie. Zawsze chętnie z Tobą porozmawiają.

 

Drodzy Rodzice

1 września Wasze pociechy przyjdą do przedszkola. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad noszenia maseczki oraz dezynfekowania dłoni. Prosimy, aby do przedszkola z dzieckiem wchodził jeden rodzic. Kierował się do szatni, a następnie pomoc nauczyciela w obecności rodzica zaprowadzi do sali na parterze. Prosimy o krótkie pożegnania, tak by innym rodzicom także umożliwić pożegnanie ze swoim dzieckiem. Rodzice dzieci 3 letnich wyjątkowo przez dwa tygodnie będą odprowadzać swoje pociechy do sali. Pozostali rodzice z innych grup żegnają się z dzieckiem w przedsionku przedszkola.

Dyrektor Przedszkola Wioletta Król-Terelak

 

Drodzy Rodzice!

Bardzo cieszymy się, że Państwa dziecko będzie uczęszczało do naszego przedszkola. Doskonale zdajemy sobie sprawę
z tego, jak wielkim przeżyciem i dla dziecka i dla Rodziców jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące.

Dlatego pragniemy przekazać Państwu najistotniejsze informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021
w gr. I ("Maluszki"):

 

 1. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas radami i wskazówkami dotyczącymi adaptacji dziecka 3-letniego do przedszkola.

 2. Prosimy o przygotowanie dzieciom "Wyprawki przedszkolaka" (zmienne obuwie, odzież na zmianę i poduszkę przynosimy w dniu 01.09.20r. do przedszkola - zostawiamy wszystko w szatni, najlepiej podpisane). Każde dziecko w szatni gr. I będzie miało swoją szafkę z indywidualnym znaczkiem.

  Artykuły papiernicze dostarczamy do przedszkola w ciągu pierwszych dwóch tygodni września.

 3. Pragniemy poznać każde dziecko indywidualnie - jego potrzeby i upodobania. Dlatego prosimy o wypełnienie "Ankiety informacyjnej o dziecku". Podane przez Państwa informacje będą bardzo pomocne przy organizowaniu naszej pracy w przedszkolu.

ŻYCZYMY DZIECIOM, PAŃSTWU I SOBIE OWOCNEJ WSPÓŁPRACY!

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!

 

Nauczycielki gr. I:

mgr Katarzyna Grochowska

mgr Lucyna Harrison-Wójcicka